Lautio

Vzhledem k možnosti aplikace do těžce namáhaných interiérů, jako jsou sportovní haly, vstupní haly nebo koridory, nabízí LAUTIO estetické a funkční řešení.

Extrémně odolný obklad

Vzhledem k možnosti aplikace do těžce namáhaných interiérů, jako jsou sportovní haly, vstupní haly nebo koridory, nabízí LAUTIO estetické a funkční řešení.

Konvenční akustické obklady řeší většinou čelní stěnu, za kterou je skryt akustický širokopásmový absorbér, tvořený poměrně tenkou mřížkou, tkaninou nebo tenkou perforovanou deskou.

Zranitelnost těchto systémů ve sportovních stavbách a jiných veřejných prostorách je značná a tudíž je nelze aplikovat do prostor s vyššími požadavky na mechanickou odolnost, pružnost, popřípadě nárazuvzdornost.

V případě sportovních hal je proto nezbytné vytvářet optimální akustické podmínky a zajistit dostatečné množství pohltivých ploch ve vhodných pozicích. Vedle podhledů jde hlavně o obklady stěn v optimálním rozsahu (převážně kratší stěny haly jsou při míčových hrách extrémně namáhané).

Pro detailní informace o možnostech Prostorové akustiky se obracejte na:

ING. JOSEF ŽIKOVSKÝ

ředitel společnosti
+420 602 120 835
JOSEF.ZIKOVSKY@AVETON.CZ

Akustiku mám rád od narození, prý jsem hodně křičel a hodně se to po okolí rozléhalo. Rozumět jsem jí začal tak 10 let po absolvování ČVUT FEL v roce 1966. V roce 1989 jsem ozvučil Letnou spojením 27 kapel do liniového zdroje a Václavské náměstí pomocí 2 zesilovačů 2x 800 w vypůjčených z VUZORTu, kde jsem tehdy pracoval. V roce 2007 jsem dostal v New Yorku Fellowship Award za akustiku a elektroakustiku Sazka Arény a práci s mládeží. V roce 2015  ve Frankfurtu nad Mohanem  zvláštní Ocenění VINCI inovation Award za akustické průhledné bariéry. Jsem autorem nebo spoluautorem 31 udělených patentů a užitých vzorů a vymýšlím dál, prostě mě to baví. Uprostřed tak mladého a chytrého kolektivu, jako je AVETON, mi práce nepřipadá už jako práce a je velkou inspirací pro další nápady a výzvy.