Průhledná protihluková bariéra

Akusticky pohltivý protihlukový panel určený pro dopravní stavby nabízí možnost průhledu a svou strukturou podporuje životní prostředí.

 
 

Protihluková bariéra

S nárůstem dopravy jsou silnice výrazným zdrojem hluku, který je podstatnou složkou negativního dopadu na životní prostředí a v jejich blízkosti se snižuje životní komfort obyvatel.

Standardním opatřením, které omezuje šířící se hluk, jsou protihlukové stěny, které jsou však většinou neestetické a navíc i netransparentní a neumožňují výhled do krajiny.

Proto jsme se rozhodli přijít na trh s akusticky pohltivým protihlukovým panelem s možností průhledu.

Pro detailní informace o možnostech Prostorové akustiky se obracejte na:

ING. JOSEF ŽIKOVSKÝ

ředitel společnosti
+420 602 120 835
JOSEF.ZIKOVSKY@AVETON.CZ

Akustiku mám rád od narození, prý jsem hodně křičel a hodně se to po okolí rozléhalo. Rozumět jsem jí začal tak 10 let po absolvování ČVUT FEL v roce 1966. V roce 1989 jsem ozvučil Letnou spojením 27 kapel do liniového zdroje a Václavské náměstí pomocí 2 zesilovačů 2x 800 w vypůjčených z VUZORTu, kde jsem tehdy pracoval. V roce 2007 jsem dostal v New Yorku Fellowship Award za akustiku a elektroakustiku Sazka Arény a práci s mládeží. V roce 2015  ve Frankfurtu nad Mohanem  zvláštní Ocenění VINCI inovation Award za akustické průhledné bariéry. Jsem autorem nebo spoluautorem 31 udělených patentů a užitých vzorů a vymýšlím dál, prostě mě to baví. Uprostřed tak mladého a chytrého kolektivu, jako je AVETON, mi práce nepřipadá už jako práce a je velkou inspirací pro další nápady a výzvy.