Proč je důležité věnovat se akustice učeben a koncertních sálů ZUŠ

K ZUŠ máme skutečně srdeční vztah. Když jsme se u nás v kanceláři bavili, tak každý z nás absolvoval nějaký obor, ať už hudební nebo výtvarný a máme k tomuto období spoustu pozitivních vzpomínek. A i když se nikdo z nás nestal uměleckým profesionálem, tak se dá s nadsázkou říct, že se nám vrátila tato zkušenost po několika letech do naší pracovní náplně.

Naší doménou je akustika a design interiérů. A právě na půdě ZUŠek se děti mají setkávat s hudbou na co nejprofesionálnější úrovni. I když jim později v životě zůstane hudba jen koníčkem, tak je důležité, aby již v učebnách a komorních koncertních sálech, byl její poslech co nejkvalitnější.

NAŠIM CÍLEM JE, ABY K NASTAVENÉ AKUSTICKÉ POHODĚ BYLO NAVÍC CELÉ PROSTŘEDÍ I ESTETICKY INSPIRATIVNÍ.

Proto se snažíme vytvářet takové akustické prvky, které budou pro každou ZUŠ ojedinělé a budou podtrhovat její charakter. Díky tomu se stanou významným místem nejen pro děti a pedagogy, ale i pro posluchače hudby a v ideálním případě rozšíří možnost využít prostory na víceúčelové a multimediální sály, čímž se dostanou do širšího povědomí a přilákají na sebe zaslouženou pozornost. Je důležité si totiž uvědomit, že dnešní technologie skýtají zcela nové možnosti, jak jednoduchou formou z obyčejného sálu vytvořit sál multifunkční a moderní. Pomocí osvětlení a ozvučení je pak možné jej využít pro přednášky nebo nahrávací studio pro školní orchestr.

V rámci naší činnosti poskytujeme rady a konzultace jak ředitelům, tak zřizovatelům ZUŠ a pokud by měl někdo zájem vidět a zažít konkrétní realizaci sál v Havlíčkově Brodě slouží pro prezentaci možné funkcionality.

Zkušenosti z mnoha realizací akustických interiérů nás stále posouvají a spolupráce se ZUŠ považujeme za oboustranně inspirativní a těšíme se na další z nich.

Více fotografií a informací k některým z realizovaných projektů naleznete na: